Wynajem - leasing i dzierżawa

Dzierżawa ekspresu do kawy – kiedy się opłaca, na czym polega i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Odpowiadamy na tytułowe pytania z perspektywy 15 lat doświadczeń w branży wynajmu ekspresów do kawy i automatów samoobsługowych. Na dzierżawę ekspresu decyduje się coraz więcej właścicieli firm. Jest to alternatywa dla wysokiego jednorazowego wydatku, który ponosi się przy zakupie urządzenia na własność.

Wysokiej klasy ekspres do kawy podnosi prestiż biura i komfort pracowników

Kawa to biznesowy standard, bez względu na to czy pracuje się w międzynarodowym konsorcjum, czy też w lokalnym zakładzie. Już 10 latemu klienci byli częstowani kawą z ekspresu w 3 na 5 firmach (badanie TNS OBOP) . 40% badanych zdecydowało się na zakup ekspresu do kawy ze względu na aspekt socjalny. Poza tym profesjonalne ekspresy są niezwykle estetyczne i doskonale się prezentują. Dobrze wyeksponowane dodają klasy przestrzeni biurowej niezależnie od jej wielkości.

Dzierżawa ekspresu dla małego, średniego i dużego biura

Część przedsiębiorców nie decyduje się na dzierżawę ekspresu, ponieważ sądzi, że tą opcję wybierają jedynie największe podmioty. Nic bardziej mylnego, z wynajmu mogą skorzystać zarówno średnie jak i małe biura. Warunki dzierżawy są bardzo korzystne finansowo, a model ekspresu wybiera się pod kątem wydajności oraz funkcjonalności. Dzięki temu smaczna kawa o najwyższej jakości staje się dostępna dla małych agencji, kancelarii, freelancerów, jak i wielkich korporacji.

Doskonałe rozwiązanie przy braku funduszy na duży wydatek

Profesjonalne ekspresy do kawy, nie ma co ukrywać, są kosztownymi urządzeniami. Wyposażone w najnowocześniejsze technologie osiągają zawrotne ceny, bardzo często na poziomie niedostępnym dla wielu przedsiębiorstw. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest wynajem ekspresu, zwłaszcza, że dokonuje się go na 2 sposoby:

  • biorąc ekspres w leasing
  • dzierżawiąc urządzenie

Obie metody określają wynajem ekspresu, niemniej oferują różne korzyści i sposoby spłaty. W przypadku leasingu, wynajmujący staje się w świetle umowy „Korzystającym” i ustala czas wynajmu jeszcze przed podpisaniem dokumentów. Całkowita wysokość spłaty nigdy nie będzie niższa, niż wartość ekspresu. Ilość rat w leasingu waha się między 25 a 60 rat miesięcznych, a po zapłaceniu ostatniej miesięcznej raty, istnieje możliwość wykupienia ekspresu.

Jeśli chodzi o umowę dzierżawy, wynajmujący staje się „Dzierżawiącym” a okres jej trwania ustala się na czas określony lub nieokreślony. Dodatkowo ten rodzaj wynajmu może obejmować klika ekspresów jednocześnie, co jest szczególnie korzystne w przypadku większych biur. Dzierżawa często łączy się ze stałymi dostawami kawy. Jej ilość dobiera się się do wielkości placówki, i wpływa na wysokość miesięcznej raty.

Kiedy wybrać dzierżawę?

Wynajem – dzierżawę ekspresu do kawy najlepiej wybrać w przypadku średnich i dużych firm, w których korzysta się przynajmniej z 2 urządzeń i zużywa duże ilości kawy. Leasing okazuje się korzystniejszy w małych przedsiębiorstwach, i w przypadku chęci ewentualnego zakupu ekspresu na własność. Dzierżawa zapewnia jednocześnie maszynę i stałe dostawy markowej kawy, co jest szczególnie istotne w przypadku kilkudziesięcioosobowych zespołów. Oprócz tego, taka umowa zawiera też serwisowanie, szkolenie z korzystania i przeglądy urządzenia.

Zalety takich rozwiązań – 3 ważne kwestie

  • Unikasz jednorazowego wysokiego wydatku

Dzierżawa przede wszystkim pozwala na obniżenie kosztów. Pamiętajmy, że koszty dobrego ekspresu to kilka - kilkanaście tysięcy zł, a to właśnie z nich płynie najlepszej jakości kawa. Zamiast tego, za wymarzony ekspres do kawy, zapłacimy jedynie opłatę miesięczną, która nie powinna wpłynąć na budżet firmy w negatywny sposób, a jednocześnie pozwala wszystkim pracownikom i gościom biura cieszyć się kawą najwyższej jakości.

  • Bezpłatny serwis

Przy dzierżawie ekspresu możemy liczyć na to, że serwis urządzenia odbędzie się w cenie miesięcznej opłaty. Brak dodatkowych kosztów na rzecz zepsutego ekspresu sprawia, że nie musimy szukać fachowca, który naprawi nasz sprzęt. Zgłosimy usterkę, specjalista z danej firmy przyjedzie i po problemie, bo ktoś taki najlepiej zna usterki urządzeń firmy, którą reprezentuje.

Dzierżawa ekspresu do kawy łączy się często z jednoczesnym wykupieniem stałych dostaw kawy ziarnistej. Jest to wyjątkowo korzystne rozwiązanie, ponieważ zyskuje się pewność co do jakości kawy, której nie zabraknie, a poza tym im większa ilość zamówionej kawy, tym niższa miesięczna rata za wynajem.