Lavazza

Kawa Lavazza

Kawa Lavazza to prawdziwa klasyka gatunku. Wytwarzana z doskonałych i pieczołowicie dobieranych ziaren, dostarcza niezwykłych doznań smakowych, dających się odczuć w każdym jej łyku. Lavazza jest jedną z najpopularniejszych marek kaw, których smak oraz aromat znany jest praktycznie na całym świecie.

Zwykło się o niej mówić jako o prawdziwie włoskiej kawie. Wszystko za sprawą tego, że wszystkie kawy Lavazza powstają w oparciu o najlepsze ziarna, a ich produkcja odbywa się według ściśle określonej, tradycyjnej receptury. W naszej ofercie znajdziesz blisko kilkanaście rodzajów kaw, oferujących niezwykłe doznania smakowe. Każde z nich łączą jednak wspólne i niezmienne cechy takie jak:

  • Najwyższa jakość - obecna w smaku, wyglądzie, jak i aromacie tej niezwykłej włoskiej kawy.
  • Opakowanie – szczelne i solidne, gwarantujące, że aromat i smak kawy pozostaną w niej nawet na długo po otwarciu.
  • Ziarna - każde z opakowań zawiera pełne ziarna kawy, które po własnoręcznym zmieleniu, są gwarancją doskonałego smaku i zapachu.

Rodzaje kawy Lavazza: Crema, Oro, Espresso, Rossa, Gusto Pieno

Oferta kaw Lavazza jest wyjątkowo szeroka, dzięki czemu wśród produktów tej marki, każdy miłośnik kawy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli cenisz sobie łagodny smak kawy, którym możesz delektować się przez długi czas – z pewnością do gustu przypadnie Ci kremowa konsystencja kawy Lavazza Crema (dostępna w wersji tradycyjnej, Intenso, a także Grande). Jeśli preferujesz raczej mocno intensywne i pobudzające smaki – na pewno musisz skosztować espresso w wydaniu Lavazzy – w tym przypadku również dostępne w kilku wariantach do wyboru.

Dodatkowym udogodnieniem jest sposób pakowania kaw oferowanych przez markę Lavazza. W naszym sklepie znajdziesz bowiem duże 1-kilogramowe opakowania, których zawartość starczy Ci na bardzo długi czas. Ponadto, zyskasz pewność, że bez względu na czas jej spożywania - ziarna nie stracą swego naturalnego aromatu – wszystko za sprawą szczelnego zamknięcia.

Wszystkie jej zalety oraz oferowana różnorodność sprawiają, że za pomocą produktów Lavazza przygotujesz kawę taką, jaką chcesz. Mokka, latte, espresso, cappuccino, flat white, mała czarna oraz wiele, wiele więcej!

Historia producenta marki kaw Lavazza

Geneza powstania tego obecnie jednego z najpopularniejszych producentów kaw na świecie sięga roku 1895. To właśnie w tym czasie Luigi Lavazza rozpoczął swoją działalność we włoskim Turynie. Na początku przedsiębiorstwo było zaledwie jednym małym sklepem. Jednak już po kilku latach zaczęło się mocno rozrastać.

W 1936 roku Luigi Lavazza postanowił przejść na emeryturę, a władzę i dalsze zarządzanie firmą przekazał na ręce swoich trzech synów, którzy to kontynuowali jego dzieło.

Założyciel zmarł w 1949 roku, jednak jego spuścizna przetrwała po dziś dzień, czyniąc z Lavazzy markę numer 1 we Włoszech i nie tylko. Firma do tej pory pozostaje w rękach rodzinny Lavazza, która jest już 4 pokoleniem odpowiedzialnym za jej działalność oraz dalszy rozwój.

Lavazza historia