Ekspresy do kawy

Jak wybrać najlepszy ekspres do biura? - podstawowe kryteria, które pomogą Ci znaleźć odpowiedź.

Profesjonalny ekspres do kawy to standard w nowoczesnej firmie, która chce podążać za trendami w obsłudze klientów oraz zapewnić komfortowe warunki pracy. Badania dotyczące konsumpcji kawy pokazują, że Polacy przywiązują coraz większą wagę do jakości i walorów smakowych spożywanej kawy. Kto choć raz chciał zastanawiał się nad kupnem bądź wynajmem ekspresu do biura wie, że wybór tych urządzeń jest bardzo duży. Wachlarz cen i funkcji nie ułatwia podjęcia decyzji. Oto kilka porad dotyczących tego czym się kierować przy wyborze ekspresów do biura.

Liczba pracowników

Oszacowanie średniej liczb osób, która będzie codziennie regularnie korzystała z ekspresu, to podstawowe kryterium. Pozwoli to obliczyć, ile kaw dziennie będzie przyrządzanych i jak wydajnego urządzenia potrzebujemy. Znając te wartości, wybór odpowiedniego ekspresu biurowego będzie znacznie łatwiejszy. Oczywiście ilość pracowników powinna iść w parze z ilością kaw.

Ilość miejsca na ekspres

Ekspresy kawowe kupić można w różnych rozmiarach. W mniejszych biurach sprawdzi się oczywiście ekspres, który nie zajmuje dużo miejsca. Mniejszy ekspres nie musi być przy tym mniej wydajny, jego wielkość nie musi rzutować na ilość przygotowywanych kaw. Należy pamiętać także o dodatkowych akcesoriach jak np. pojemnik na mleko czy wielkość pojemnika na wodę. Należy więc zastanowić się czy w biurze znajdzie się odpowiednio dużo miejsca na ekspres, który nas interesuje.

Rodzaj urządzenia - szybkość i wygoda

Ekspres przelewowy, kolbowy czy ciśnieniowy a może na kapsułki? Każdy z nich pracuje inaczej i przygotuje kawy w różnych konfiguracjach smakowych. W biurze liczy się wygoda i czas. Warto wziąć pod uwagę, jakich czynności konserwacyjnych wymaga urządzenie oraz ile codziennego wysiłku trzeba włożyć, aby utrzymać go w czystości. Jeśli decydujemy się na kawę ziarnistą, dobrze jest wybrać ekspres, który wyposażony będzie we wbudowany automatyczny młynek.

Ulubione rodzaje kaw

Takie kryterium na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyteczne. Badania rynku kawowego przeprowadzone przez firmę INSE research dowiodły, że kobiety i mężczyźni sięgają częściej po inne rodzaje kawy. Według nich panowie wolą raczej zaczynać dzień filiżanką espresso, natomiast pani kawą z mlekiem. Oczywiście te dwa rodzaje nie wyczerpują wszystkich gustów i możliwych pitych kaw innych rodzajów w ciągu dnia. Znając jednak te dane można wybrać taki rodzaj ekspresu, który będzie przygotowywał kawy najbardziej odpowiadające upodobaniom kadry biurowej.