Jaki ekspres jest najlepszy do małego biura? 3 sprawdzone modele

Jaki ekspres jest najlepszy do małego biura?
7 lipca 2020, 20:48

Nawet w najmniejszym biurze, prędzej czy później zrodzi się potrzeba wyposażenia go w ekspres do kawy. Przez jakiś czas pracownicy korzystają z czajnika i tradycyjnych kaw zalewanych wrzątkiem. Taki sposób parzenia kawy zajmuje dużo czasu, a czekanie na swoją kolej podczas przerwy, wywołuje nerwową atmosferę. Idealnym rozwiązaniem jest więc profesjonalny, automatyczny ekspres do kawy, który szybko przyrządzi wyborny i aromatyczny napój.

Podstawowe funkcjonalności ekspresu do małego biura

Przyjmijmy założenie, że małe biuro to takie, w którym pracuje do 35 osób. Bez względu na model, ekspres do małego biura powinien charakteryzować się kilkoma podstawowymi funkcjami. Dotyczą one wydajności, rodzaju kaw, niezawodności i prostoty konserwacji oraz obsługi. Idealny ekspres do małego biura powinien spełniać następujące parametry:

  • wydajność do około 49 kaw dziennie
  • wbudowany młynek
  • pojemny zasobnik na ziarna i wodę (0,5 kg/2,5 litra)
  • automatyczne zaparzanie kaw mlecznych przy użyciu jednego przycisku
  • prosta obsługa
  • łatwa konserwacja bieżąca
  • kompaktowe rozmiary, dzięki którym można go postawić zarówno na zapleczu, jak i w widocznej części biura
  • estetyczny dizajn, przez który pełni nie tylko swą funkcję praktyczną, ale też staje się ozdobą biura

 

Ekspresy do małego biura – nasze propozycje

 

1. Saeco Lirika OTC

Saeco Lirika to mały i profesjonalny ekspres przeznaczony do małych biur, w których pracuje do 35 osób i dziennie przygotowujący do 49 kaw. Wyposażony w zasobnik na ziarna o pojemności 0,5 kg i zbiornik na wodę 2,5 l umożliwia sprawne zaparzenie dwóch kaw jednocześnie. Pozwala też zaparzenie napojów mlecznych dzięki przyciskowi „One touch cappuccino”. Ceramiczny młynek sprawnie mieli kawę, a wszystkie elementy wyjmowane (tacka ociekowa, pojemnik na fusy) czyści się bez problemu.

 

2. Superaroma 2601 PRO

Kolejną propozycją automatycznego ekspresu do małego biura jest Superaroma 2601 PRO, wykazujący się znaczną wydajnością - do 100 kaw dziennie.  Przyrządza kilka rodzajów kaw mlecznych dzięki opcji „One touch cappucino”. Konserwuje się go w łatwy sposób, ponieważ urządzenie posiada funkcję automatycznego czyszczenia.

 

 

3. Bravilor Bonamat Mondo

Choć zdecydowanie polecamy automatyczne ekspresy kawowe do małych biur, na kameralnych konferencjach czy szkoleniach sprawdzi się dobrze ekspres przelewowy Bravilor Bonamat Mondo. Przyrządza do 49 czarnych kaw dziennie, a jego wydajność poprawiają 2 dzbanki i 2 płyty grzewcze. Ekspres można postawić wszędzie, nawet w najmniejszym biurze, a napełnianie wodą jest dziecinnie proste. Wskaźniki informują użytkowników o konieczności odkamienienia, więc konserwacja nie sprawia problemu.