Ekspres automatyczny, przelewowy czy instant? Który najlepiej sprawdzi się w biurze?

Ekspres automatyczny, przelewowy czy instant? Który najlepiej sprawdzi się w biurze?
24 lutego 2020, 02:34

Każde biuro powinno być wyposażone w dobry ekspres do kawy. Kawa jest niezwykle popularnym napojem, od którego pracownicy i ich przełożeni zaczynają dzień w pracy. Jednak jakiego rodzaju ekspres najlepiej się sprawdza w przestrzeni biurowej? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym wpisie.

Wygodne ekspresy automatyczne

Ekspresy automatyczne są najpopularniejszym rodzajem urządzeń do zaparzania kaw w biurach. Posiadają wiele funkcji, które umożliwiają przygotowanie kilku rodzajów kaw. Są łatwe w konserwacji i czyszczeniu. Poszczególne modele dostosowane są wielkością i wydajnością do rodzaju działalności i ilości użytkowników. W Coffee-partner proponujemy ekspresy automatyczne dedykowane biurom i branży HoReCa różnej wielkości. W bardzo małym biurze, w którym pracuje do 35 osób, najlepiej sprawdzi się ekspres Superaroma 2601 PRO lub Saeco Lirika OCT. Do większych biur i małej gastronomii typu niewielka kawiarnia/cukiernia wstawić można ekspres, który obsłuży ponad 60 osób i wyda do 150 kaw dziennie. Takimi urządzeniami są Ekspres ciśnieniowy Dr Coffee F12 lub Rheavendors XX-OC Espresso. Do dużych biur i większych obiektów HoReCa należy wstawić ekspres do kawy, który będzie niezwykle wydajny. Musi bezawaryjnie działać wydając do nawet 300 kaw dziennie. W tym wypadku sprawdzą się ekspresy de Jonk Duke Nio czy Bravilor Bonamat Sego.

Ekspresy przelewowe do sal konferencyjnych

Przestrzeń biurowa to nie tylko biura, pokoje socjalne, ale też sale konferencyjne. I w tych ostatnich najlepiej sprawdzają się ekspresy przelewowe. Pozwalają one na szybkie zaparzenie czarnej kawy. Gorąca woda przelewa się bezpośrednio przez zmielone ziarna kawy, zaś fusy nie dostają się do napoju za sprawą zamontowanych w ekspresie filtrów. Kawa dozowana jest nie jak w przypadku ekspresów automatycznych do filiżanku bądź kubka, ale do dzbanka. Napełnione naczynie stoi na płycie grzewczej utrzymującej ciepłą temperaturę, nie trzeba więc za jednym razem pić całej porcji kawy. Ekspresy przelewowe doskonale zdają egzamin w miejscach,  w których trzeba przygotować za jednym razem większą ilość napoju, np. podczas konferencji czy prelekcji. W Coffee-partner oferujemy ekspresy przelewowe różnej wielkości. Od bardzo małych, wydających do 49 kaw dziennie jak Bravilor Bonamat Mondo aż po duże urządzenia, które przygotowują nawet 1000 kaw takich jak Bravilor Bonamat RLX 76.

Ekonomiczne i uniwersalne ekspresy instant 

Ekspresy instant to idealna propozycja dla tych biur, które cenią sobie ekonomiczne rozwiązania połączone z dużymi możliwościami wyboru napojów. To sprzęt, w którym można przygotować  kawę, czarną lub owocową herbatę lub gorącą czekoladę. Doskonałe dla młodych firm i start-upów, które chcą posiadać urządzenie przygotowujące gorące napoje instant wysokiej jakości. Ich niewątpliwą zaletą jest niezwykła ergonomiczność i oszczędność. Nawet modele przeznaczone dla mniejszych biur takie jak Rheavendors eC Instant przygotowujący do 150 filiżanek napojów dziennie. W większych biurach sprawdzają się ekspresy instant typu Bolero 2 Bolero XL 433 S, który przyrządzić może aż do 500 filiżanek kawy lub innego gorącego napoju instant.

Kawomaty

Kawomaty są doskonałymi urządzeniami do wstawienia w biurowcach lub miejscach takie jak poczekalnie. Szybko i sprawnie przygotowują różnego rodzaju napoje gorące. Mogą przygotowywać kawę ziarnistą, mieloną lub napoje instant. Szczególnie polecane do ruchliwych miejsc publicznych jak duże biurowce czy dworce. W zależności od modelu mogą przygotować do 300 kaw na dzień jak de Jong Duke VIRTU lub 500 tak jak automat Sagoma Milano